Adwentowa świecaPierwsza adwentowa
 świeca 
swoim łagodnym płomieniem
rozświetla
szarości świata
Z pierwszą świecą 
na 
adwentowym wieńcu
przychodzi nowa 
radość 
Ona zawsze przynosi 
prostotę
dziecięcej niecierpliwości,
magię oczekiwania
i podnosi upadłe nadzieje

12 komentarzy:

 1. Masz rację Gabrysiu, nowe zaczyna się adwentem, a nie nowym rokiem, w naszej kulturze koniec roku jest początkiem zmian i czekamy z nadzieją. Dlatego chyba każdy lubi ten okres.
  Pozdrawiam ciepło pomimo brzydkiej pogody za oknem:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas dziś słoneczko świeciło - więc słonecznie Joasiu pozdrawiam. Lubię czas adwentu, bo zawsze kojarzy mi się z czekaniem i nadzieją. Chyba zresztą jak całe życie - prawda? Adwent zawsze budzi dobre wspomnienia

   Usuń
 2. Gabrysiu "wstrzeliłaś się" bardzo celnie...bo przecież właśnie dzisiaj zapłonęła pierwsza świeca adwentowa na 1 tydzień tego okresu.A co ważniejsze jeszcze.....pokazujesz ten czas radosnego oczekiwania....bo przecież czekamy na "coś" pięknego czyli koniecznie z radością.
  "Łaskawa zima codziennie nam sprzyja
  Pośrodku ogni niepewnego wieku,
  Zwierzęta dziwne mróz w niebie rozwija,
  Gwiazda osiada na biednym człowieku
  I tając grzeje,już blisko wigilia"
  Niech to co napisał Czesław Miłosz pozwala nam cieszyć się....tym na co przecież wszyscy czekamy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ładnie napisane Grażynko "czekamy na coś pięknego czyli koniecznie z radością" Muszę to zapamiętać do ewentualnego "wykorzystania" :)

   Usuń
 3. adwent czas budzących się możliwości... "upadłe nadziej", jakże mi dziś są bliskie takie skojarzenia, ale ten czas, tak jak piszesz magiczny daje siłę na podjęcie kolejnego wyzwania, do dalszej walki, to w końcu najbardziej magiczny i czarowny czas w roku... to zapowiedź największego dobra, a skoro ono przychodzi to przecież choć odrobina może i Nas dotknąć i tej odrobiny życzę wszystkim i sobie troszkę też... dziękuję za bardzo mądry, bogaty i inspirujący komentarz, dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twój wpis zawsze pobudza do refleksji, dlatego też lubię do Ciebie zaglądać. Adwent kojarzy mi się także :)... z porannym wstawaniem na roraty i ciepłymi chrupiącymi bułeczkami na śniadanie, które kupowałam w drodze do domu. Kiedyś ciepłe i pszeniczne pieczywo nie było "zabójcze"

   Usuń
 4. Właśnie...Pięknie i w temacie. Pierwsza świeca zapalona...Pokój, oby panował wszędzie,a przede wszystkim w nas:) Pozdrawiam Gabi:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozdrawiam Moniu i życzę spokoju i sporo sił, bo pewnie tak jak i u mnie - u Ciebie zamówienia przed świąteczne się mnożą - czego nam oczywiście życzę :)

   Usuń
 5. Piękny wiersz, taki nastrojowy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nastrój wywołał płomień adwentowej świecy :) Pozdrawiam

   Usuń
 6. Bo dobrze jest wierzyć jak dziecko...

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.