Miłość dojrzała

Miłość dojrzała 
nigdy nie oszukiwała 
nie skakała jak 
kolorowy pajac na jednej 
nodze 
by przyciągnąć uwagę 
widza
Miłość dojrzała 
nigdy nie kłamała 
by potem chować ze wstydu 
głowę w piasek 
Miłość dojrzała 
cichutko trwała 
w oczekiwaniu na swoje 
pięć minut  
A potem już nie chcesz
 niczego innego
Bo jest spokój 
i drożdżowa babka na stole 
Ja właśnie taką miłość 

wolę 

45 komentarzy:

 1. Ja też wolę taką, bez fanfar i czerwonych dywanów, ale za to z ciepłą dłonią i filiżanką herbaty...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapomniałaś Asiu o placku drożdżowym, a wiersz ten pisałam z myślą zadedykowania go Tobie i Heniowi :))))

   Usuń
  2. W takim razie pięknie dziękujemy!!!!

   Usuń
 2. Poprostu pięknie Gabrysiu, piękne słowa,,,....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Jolu - tak jakoś mi wieczorem dobrze było, kiedy upiekłam drożdżową babkę :)

   Usuń
 3. Gabrysiu, pięknie i wzruszjąco napisałaś. Z Twego wiersza emanuje prawda i ciepło. Takie są właśnie dojrzałe związki. Połączone spokojem, zaufaniem, wzajemnym zrozumieniem, otwartoscią i przyjaźnią. W nich niczego nie trzeba udawać, popisywać się albo ubarwiać. One są wartoscia samą w sobie. To takie najgłebsze bycie razem.Docenienie tego, co się ma. Prostoty i wyjątkowości w jednym.
  Dziękuję za ten wiersz i pozdrawiam Cie serdecznie!:-)*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olgo, mieliśmy ostatnio malarza i co za tym idzie trochę pracy z tym związanej. Nie mogłam wyjść z podziwu jak mój mąż mnie we wszystkim ubiegał. Zanim zdążyłam pomyśleć, to było już zrobione. Wie że mam dużo pracy, bo zamówienia na misiaczki spływają - po każdym ze spotkań z dziećmi - hurtowo. W taki sposób wyraził bez słowa szacunek do tego co robię. Czyż to nie jest piękne?

   Usuń
  2. Tak, to jest piękne i wzruszające! Ja też widze, jak mój mąz sie stara,zupę doprawia, obiad nam podaje pieknie, bylebym ja mogła spokojnie pisać. Wie, jak mi na tym zależy...

   Usuń
 4. Chyba każdy marzy o takiej miłości. Ja na pewno.:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jesteś szczęściarą Gabrysiu ,że trafiłaś na tę miłość dojrzałą,bez kłamstw.Ot przyszła w odpowiedniej chwili i tak trwa. Ze swojego podwórka (trochę dziegciu będzie)wiem ,że niektórzy mimo oczekiwania ,marzenia nie doczekali się na te "pięć minut".Ale jako raczej optymistka myślę ,że mimo wszystko sporo jest takich osób,którym marzenia się spełniają...Ja osobiście nie narzekam.Zawsze twierdziłam i nadal twierdzę ,że w moim życiu miałam ( może i mam) więcej szczęścia niż rozumu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doceniam Grażynko, to że trafiłam :) Masz rację niektórzy nie trafili, albo nie chcieli trafić i dlatego tym bardziej doceniam to - jakie miałam w odpowiedniej chwili szczęście w życiu. Pozdrawiam z zaśnieżonych Mysłowic

   Usuń
 6. Twoje wiersze poruszają serce. Ja również taką miłość wolę. Taka albo żadna. Miłość to miłość. Jest tym, czym ją opisałaś. Jak ja nie znoszę kłamstw, fałszu...ech. Marzę o prawdziwej miłości, mam jej tyle w sobie, jednak jeszcze nie odnalazłam tej wyjątkowej osoby. Twój wiersz jest dla mnie pełen wiary. Moim zdaniem, prawdziwa miłość to klucz do szczęścia, do lepszego świata. :)

  Dziękuję za ten wiersz i bardzo serdecznie Cię pozdrawiam. :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aguniu, jeśli w Tobie jest tyle miłości, to ona na pewno znajdzie prędzej czy później swoje "ujście" :) Nic na siłę, wierz mi - co ma być to będzie i będziesz wiedziała kiedy to nastąpi. Słuchaj tylko swojego serca.

   Usuń
 7. Do takiej dojrzałej miłości jeszcze potrzebna jest odpowiednia muzyka...
  :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli ktoś lubi to jak najbardziej :) ale czasem można muzyką zagłuszyć to co najważniejsze. Ostatnio pokochałam ciszę :) pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 8. Gabrysiu, ten wpis jest taki - jakbyś czytała w moich myślach. Dziś rano, gdy się przebudziłam pomyślałam sobie właśnie o miłości i o mojej babci. Te wszystkie myśli - ujęłaś w tym wierszu. Zaskoczona jestem ! Buziaki :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tym bardziej jestem zaskoczona. Już mi ktoś kiedyś powiedział, że jestem medium i że mam jakieś niewidzialne "antenki" :) Ale, że aż tak??? Ściskam Uleńko mocno

   Usuń
 9. Gabrysiu dziękuję za Twoją obecność, jeszcze nie zaczynam nowej drogi, jeszcze przede mną operacja ręki, szukanie przyczyn bólu, który trawi mnie od wielu tygodni, a potem może nowa, jasna droga, dziękuję Ci ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko się ułoży, wyprostuje i zaświeci słońce :) Zobaczysz

   Usuń
 10. Piękny wiersz,no i ciacho☺

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja tez taką miłość wolę. Moja czekała na mnie, nieśmiało patrząc przez cały rok, codziennie w drodze do pracy. Mijalismy się, a ja jej nie widziałam, bo bałam się jej po krętych meandrach mojego zycia. A kiedy sie juz odważyłam, to mam ja i wiem, że nie ma nic piekniejszego. U mnie na stole króluje zupa w stu wariantach,rozgrzewająca jak dojrzała miłość. Serdeczności

  OdpowiedzUsuń
 13. Dojrzało i kochająco 😉 no i dało się poczuć ciepło domowego ogniska. Pozdrawiam 😉

  OdpowiedzUsuń
 14. Piękna metafora - miłość jak babka drożdżowa :). Jakie to prawdziwe i romantyczne... Prostymi słowami wyrażasz tak niesamowite uczucia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi Cię gościć Małgosiu i dziękuje za Twoje słowa . Pozdrawiam serdecznie 😘

   Usuń
 15. Dojrzała miłość wiele widziała, wiele doświadczyła, przez co potrafi doceniać małe rzeczy, małe uczynki, drobne gesty i po prostu wie, czego chce, a to jest ważne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak jest Leno :) I takiej miłości w życiu doświadczać - to jest wielki skarb.

   Usuń
 16. Ja teraz też, ale jeszcze dziesięć lat temu mogła mi się wydawać trochę nudna, za spokojna. Wniosek oczywisty się nasuwa - do miłości dojrzałej trzeba dojrzeć :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację Gaju - ja to też wiem i każdy chyba musi przekonać się o tym na własnej skórze :)

   Usuń
 17. Z wiekiem doceniamy wszystko to, co dojrzałe i pewne po prostu. Opowiedziałaś o tym w refleksyjnym wierszu:) Dziękuję:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest Moniu - pewność i spokój to dużo więcej niż wszystkie efekty specjalne :)

   Usuń
 18. Dziękuję Gabrielo za Twoją wizytę u mnie i za miłe słowa :) Wiersz jest piękny, a przy tym prawdziwy i wzruszający :) Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 19. Miłe słowa, przypadły mi do gustu :) a babeczke to bym wsuneła :)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.