O Archaniołach - Gabriel


Przyfrunął czy przyszedł?
tego nigdy nie wiedziałam
Powiedział? czy może wyśpiewał?
Czy łuna wkoło Jego głowy 
rozświetliła
mroki nocy?
Czy może szepcąc cicho
nie chciał
Maryi za bardzo przestraszyć
Jakby to nie było,
a było zgodnie 
z wolą Boga
zaważyło na dalszych losach świata
Cokolwiek... ja 
 naznaczona Jego imieniem
Biegu rzeki nie zmienię
świata nie zatrzymam 
Chcę tylko zostać cichym śladem
 w Twym sercu
Takim - od dobrych nowin
jak On6 komentarzy:

 1. Nie musisz Gabrysiu rzek zatrzymywać, aby zmienić na lepsze życie wielu osób, do których i ja śmiem się zaliczyć. Bądź moim Aniołem solidarnym w smutkach i radościach, z aniołem zawsze raźniej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Joasiu, bardzo mnie to cieszy że rzek zatrzymywać nie muszę. Z Aniołem pod rękę jak to kiedyś w mailu napisałaś, faktycznie raźniej :) A Gabriel i dobra nowina nie przypadkowo się pojawili, bo szykuję mała niespodziankę, ale o tym, po archanielskim "Tryptyku" będzie, bo jak Grażynka zauważyła, jeszcze Rafał i Michał w kolejce czekają, bo pojutrze wspólne ich świętowanie :)

   Usuń
 2. Czyżbyś Gabrysiu rozpoczęła dzisiaj (Gabriel),jutro np. Michał ,a pojutrze Rafał? A właśnie wtorek to Święto Świętych Archaniołów....Zaplanowane czy nie ale udało Ci się. A w tej chwili mi przyszło do głowy ,że może to jednak ze względu na Twoje imię....Obojętnie ...zresztą co miałaś na myśli....wiesz przecież nie od dziś , że dla mnie Gabrysia...kojarzy się z czymś anielskim i tak już zostanie....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak jest Grażynko, jak piszesz. zaczęłam co prawda od Michała, bo jest jeden Solenizant na pojutrze :) a Gabriel sam mi wskoczył dzisiaj tak bez kolejki się wepchał jakoś ;) no i chcąc nie chcąc jutro kolej na Rafała. Buziaki Grażynko. Nie wiem czy można powiedzieć że kot grzybami płacze, ale grzybów dziś dosłownie " jak kot napłakał"

   Usuń
 3. Moim marzeniem jest być kimś, kto zostawia dobre ślady na sercu, wychodzi różnie, ale i my jesteśmy różni:) życzę Ci Gabrysiu, by grono osób, których serca dotykasz swoją poezją, obecnością stale się powiększało:))) wszystkiego dobrego:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Moniu za życzenia. Ja Tobie również życzę, by Twoje marzenie się spełniało każdego dnia. Pozdrawiam ciepło.

   Usuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.