Krok po kroku


Krok po kroku
dzień po dniu
magicznie i kolorowo
zbliża się czas
wielkiego zatrzymania
Żeby zderzenia nie było
i huku
włącz delikatnie
hamowanie
Takim serdecznym
 zagapieniem
na to co dzieje się 
wokół
 i w tobie


12 komentarzy:

 1. Dla mnie okres świąteczny to również czas wyciszenia i zatrzymania w biegu codziennego życia. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aguniu - życzę aby to zatrzymanie rozłożyło się na dłuższy czas ❤️

   Usuń
 2. GRAŻYNA KOWALIK13 grudnia 2019 13:11

  Od czasu gdy mam tzw. "wieczny urlop" staram się trochę zatrzymywać w pędzie jakim jest życie i te proste,domowe czynności ,nie chcę aby mi przesłaniały to co ważne w tym świątecznym czasie ,który nadchodzi.Wiadomo ,że z różnym skutkiem mi to wychodzi,ale staram się. I staram się widzieć to co się dzieje wokół. Szczerze przyznaję ,że nie wszystko mi się podoba,ale to już zupełnie inna "bajka"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O właśnie Grażynko , my jesteśmy szczęściarzami jednak. Tzn - ja tak trochę podpięta do męża na wiecznym urlopie 😊 ze świadomością, że nic nie muszę . Wiesz to obserwowanie wokoło - to chodziło mi o wyłapywanie samych pozytywów - typu - piękne dekoracje, świąteczna muzyka , migające światełka - przyznasz, że za naszych czasów tego nie było . To pozachwycajmy się - a co... 🥰🥰🥰🥰

   Usuń
 3. Przecudowny wiersz. <3 Ja mam ostatnio dużo biegania, ale tego przyjemnego. Szukamy prezentów, dziś z mamą szukać będziemy prezentu dla mego brata. Wczoraj z bratem szukałam prezentu dla mamy, przyjemne chwile i te tajemnice. hihi Za to jutro jadę w małej grupce na wycieczkę, tylko po to, by się cieszyć chwilą. Nigdzie nie będziemy biec, będziemy się sobą i miejscem cieszyć. Pięknie się uśmiechasz, a ja ten uśmiech odwzajemniam. :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cudny czas dla Twojej Rodzinki ❤️ Wyściskaj ode mnie wszystkich . I życzę aby ta piękna atmosfera towarzyszyła Wam cały czas 😘

   Usuń
 4. Chętnie włączyłabym powolne hamowanie, nawet zaczynałam, aż tu nagle...ach, szkoda gadać :-(

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak zwykle świetne odniesienie do rzeczywistości - włącz delikatne hamowanie. Naprawdę w Twoich wierszach widać kunszt. Ty na tych wspaniałych saniach pewnie już hamujesz szczęściaro :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jescze jedno z opolskich wspomnień 😊 Dziękuje Bożenko ❤️

   Usuń
 6. Hamowanie... dobrze że przypominasz :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.