Oczekiwanie

Adwentowe świece
jak gwiazdy
 już płoną
Oczekiwanie…
czas zatacza koło
coś się zamyka 
coś zaczyna się od początku
Nadzieja,
że jak co roku
będzie
Boże Narodzenie…
To jedno jest pewne
i niezmienne
Adwentowe 
czekanie
Niech świece i gwiazdy
rozpraszają mroki
 ogrzewają serca
Niechaj wskazują 
drogi...


21 komentarzy:

 1. Gabrysiu, to już? Piękne słowa o nadziei, wciąż mamy nadzieję, że ludzie wokół będą lepsi, że my możemy być lepsi...zaraz wyciągnę moje światełka, część prezentów już mam, ale najbardziej lubię dekorować dom i nastrajać się słuchaniem muzyki.
  Radosnego oczekiwania w zdrowiu dla Ciebie i Bogdana :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wzajemnie Asiu kochana - Wam także życzę radości adwentowej przeżytej w zdrowiu. Przypomniałaś mi o światełkach - to juz czas :)

   Usuń
 2. Czas oczekiwania też może być piękny,między innymi dzięki Twoim wierszom!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czas płynie bardzo szybko. Jeszcze niedawno było lato, a już dziś mamy pierwszą niedzielę Adwentu. Czas przemyśleń i radosnego oczekiwania na ponowne narodziny Syna Bożego:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo szybko płynie - mam wrażenie że z roku na rok coraz szybciej. Tym bardziej staram się cieszyć każdą chwilą. Pozdrawiam

   Usuń
 4. I dobrze, że jest ten Adwent, a potem Święta, mroczne dni trochę nam rozjaśniają :-) Ja zawsze tak myślę: byle do Nowego Roku, a potem już leci z górki, humor coraz lepszy, wiosną pachnie, chociaż śnieg jeszcze leży.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I dni się wydłużą - więcej światła wpadnie, bo te egipskie ciemności naprawdę są straszne. Buziaki gaju

   Usuń
 5. Jak zwykle pięknie i nastrojowo:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie wczoraj gdy widziałam tę zapalającą się pierwszą świeczkę z czterech..adwentowych....pomyślałam,że czas właściwie liczy się od jednych do drugich świąt,a pomiędzy jest to wszystko inne.....ale także to co ważne i potrzebne.Miłego,dobrze spędzonego czasu.....oczekiwania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację Grażynko - ja też mam wrażenie, że Święta są taką klamrą spinającą cały rok i wszystko to co się między nimi wydarza. Pozdrawiam serdecznie i życzę dobrego Adwentu

   Usuń
 7. piękny czas oczekiwania...magiczny i jedyny w roku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak - oczekiwanie zawsze ma w sobie magię mimo upływających lat

   Usuń
 8. Piękne !!! Mi po prostu szczęka opada, gdy czytam Twoje wiersze. Pomyślałam sobie, że muszę je sobie zebrać chyba, wydrukować, i jakiś album zrobić, bo naprawdę żal, by gdzieś zaginęły. Pomyślę jeszcze o tym :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ulu Ty nic nie musisz drukować :) wszystkie moje wiersze są w tomikach. Jeden juz masz a drugi możesz miec w zamian za zamówione kartki - jeśli tylko zechcesz. A te bieżące znów ukażą się w jakimś kolejnym tomiku :)

   Usuń
  2. Czy zechcę ? - No pewnie, że chcę !!!

   Usuń
 9. A ja tegoroczny adwent zamierzam poświęcić na naukę cieszenia się Świętami. Jak dotąd kojarzą mi się głównie ze zmęczeniem i zawodem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację , najwyższa pora to zmienić. Życie jest zbyt kruche żeby w święta padać ze zmęczenia. Nie umyte żyrandole nie sprawią że świąt nie będzie, ale mogą sprawić że nie będzie ich w nas . Pozdrawiam

   Usuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.