Jesienna melancholia
Jesienna melancholia
otulona szalem
babiego lata
przysiada na ramieniu
Jak spóźniony motyl

 Jesienne smutki
długimi wieczorami
snują opowieści
O tęsknocie za 
zwykłym ludzkim
zrozumieniem

Na parapecie bukiet 
zasuszonych liści
wpatrzonych w dal
jest czekaniem...8 komentarzy:

 1. Jakbym widziała dzisiejszy dzień. jak zawsze pięknie, krótko, ale w samo sedno. Choć mój bukiet jest bardzo prozaiczny...czeka na święta, które uwielbiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz Mario, że ja już też coraz częściej myślę o Świętach? Dziękuję za miłe słowa i życzę słonecznej złotej, ciepłej jesieni :)

   Usuń
 2. Gabrysiu, duch poezji obie nas odwiedził i zdziwisz się, jak podobnie brzmimy, jakbyśmy telepatycznie gadały o jesieni...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dawno już nie zaglądałam do Twojej zakładki Joasiu, faktycznie telepatia działa :) Ostatnio jakoś wszyscy wkoło jesienne melancholie miewają, staram się nie poddawać - ale jesień chyba ma swoje prawa i nie przeskoczysz :)

   Usuń
 3. Widać ,że sporo osób napadła ta "jesienna melancholia".Ja nawet wczoraj we wspominkach muzycznych słuchałam i zamieściłam "Jesienne róże".Jesień co prawda kojarzy się ...ot z jesienią życia,ale wg mnie taka jesień może być piękna,kolorowa ,pełna miłości,radości....i takiej jesieni życzę Gabrysiu Tobie ,Asi,a zresztą wszystkim tu zaglądającym ...czyli sobie też....mam rację,prawda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie, że masz rację Grażynko. Wszyscy sobie tego życzymy - Takiej złotej i kolorowej jesieni

   Usuń
 4. Jak pięknie Gabrysiu piszesz o jesieni i o nastrojach podczas tej kolorowej pory roku. Tęsknota, melancholia, brak zrozumienia..te uczucia i odczucia towarzyszą nam podczas tych jesiennych dni. Potem będzie zima, i wiosna, i będzie nowe...może tęsknota zamieni się w spełnione marzenie? Tego Ci
  życzę z całego serca:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tobie też Moniu życzę barwnej jesieni - a jak najmniej jesiennej melancholii :)

   Usuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.