Rozterki misio-twórcy :)

Wiersz ten dedykuję Paniom pracującym w Dukielskiej Bibliotece
 ( obiecałam), oraz wszystkim Paniom, które skrupulatnie przygotowują dla mnie zamówienia z uwzględnieniem kolorów misiowych ubranek. :)


Jakich kolorów użyć 
i jaką kreację stworzyć
by ładną kompozycję 
dla misia ułożyć  
Czy seledyn ma być najnowszym krzykiem mody 
Czy może róż nieśmiertelny 
dający panienkom urody 
A może niebieska sukienka 
z żółtymi wstawkami 
Oj już się gubię miedzy tymi 
kolorami 
Misie w kolejce stoją do swojej krawcowej 
a ja problemy z kolorami 
miewam ciagle nowe 
Czy lepiej się zasypia z misiem 
w spodenkach zielonych 
Czy może niebieski złe sny 
pod poduszką rozgoni
Kolory włóczki mienią się we dnie i w nocy 
i czasem muszę szukać 
wśród dzieci pomocy
W misiach czar i urok schowany
  jest taki 
i ważne jak ubrane są dziewczyny
 a jak wystrojone chłopaki 
Problem nieraz sen mi z oczu 
na dobre wygania 

lecz oby tylko takie w życiu były 
problemy do rozwiązania 

18 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. :) bo to prawda. Są to problemy ale miłe w porównaniu z niektórymi z którymi musimy się zmierzyć nieraz

   Usuń
 2. Znam problem, bo gdy rozdawałam misie, to była walka o kolory spodenek i spódniczek, jeden z chłopców nawet sie rozpłakał, bo jego miś miał spodnie fioletowe, a on chciał zielone, więc kłopot wcale niemały...na szczęście miałam jeszcze zielone :-)
  Ale szybka jesteś :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo ja Asiu , jak to mówił Czterdziestolatek o żołnierzach ... co w sercu - to na języku ( czyt. na blogu) jest pomysł , jest wiersz do pomysłu. Znasz problem to wiesz o czym piszę, a najgorsze że np. samego różowego jest przynajmniej pięć odcieni i jak tu zamówienie wykonać przykładowo różowo żółtą sukienkę 😀Ale dzieci wyrozumiałe są jednak i przyjmują bez skarg, No chyba że płacz jest - to już faktycznie gorzej. Podobno w jednej ze szkół pani ogłosiła że będzie losowanie 😀

   Usuń
 3. Tylko pamiętaj o przerwach na gimnastykę podczas produkcji misiów! :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętam ja i mąż pamięta ( pilnuje mnie) dlatego realizacja zamówienia trwa teraz znacznie dłużej, ale takie wyczekane misie są bardziej kochane :)

   Usuń
 4. Trochę może dziwny mam pomysł Gabrysiu...najlepiej jakbyś przyjechała do Dukli ze wszystkimi akcesoriami do robienia misiów i "każdy" wybierałby sobie kolor do pasa i od pasa....żartuję oczywiście ,ale zastanawiam się sama czy dla Dominiki też mogę wybrać..? Ale te wszystkie z tym związane "problemy" to pikuś...po prostu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Juz sobie wyobraziłam taką kolejkę jak po gofry :) gdzie każdy mówi z czym chce. dzieci stoją i czekają - każde na swój kolor :) Z tego co wiem to dla Dominiki niebieskość i żółć - możesz jeszcze zmienić póki co :)

   Usuń
  2. Nic nie będę zmieniać nawet jak coś "zmienisz z kolorami" będziemy z Dominiką zadowolone .Oczywiście oprócz czerni,brązu i zgniłej zieleni..

   Usuń
  3. Zdziwiłabys się Grażynko, ale miałam niedawno zamówienie na dziewczynkę w czerni , sama byłam zaskoczona. Nie wiem czy to miała być mała czarna - czy bardziej protest przeciwko kolorom :)

   Usuń
 5. Chociaż wydaje się to problem mały, to jednak wyborów dokonywać trzeba;) Dzieci - doradca nieoceniony;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybory towarzyszą człowiekowi juz od dziecka :) Nawet takie - jaki kolor sukienki dla misia wybrać. Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 6. Ostatni wers to idealne posumowanie ;D. To może tak zrobić tyle misiów, aby wykorzystać wszystkie kolory? ;) Misie kojarzą mi się nie tylko z dziećmi, ale z Dniem Pluszowego Misia, który obchodzony jest w listopadzie i w który włączałyśmy się z koleżankami na uczelni, gdy byłam na licencjacie. Pozdrawiam serdecznie. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja ostatnia książeczka dla dzieci „Misie - Gabrysie” ukazała się właśnie na Dzień Pluszowego Misia. Dwa tygodnie misiowego szaleństwa wtedy były. W bibliotekach i szkołach. Piękne święto i mam wrażenie, że z roku na rok obchodzone uroczyściej :) A kolory - staram się aby misie były tak barwne, żeby dzieciom też było barwnie i kolorowo. Teraz właśnie robie zamówienie dla dzieci z Dukli , gdzie każdy miś ma dokładnie podane kolory spodenek lub sukienki :) Klient nasz pan - pozdrawiam ciepło

   Usuń
 7. Barwne misie, przytulanki, wiersze, a wszystko dla najmłodszych. Jesteś czarodziejką, która ubarwia świat dziecka.
  Serdeczności

  OdpowiedzUsuń
 8. Gabrysiu, teraz podobno paski wszelkie są modne. trzeba paniom zasugerować...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamówienia kolorów to dzieci skaldają a panie skrupulatnie to notują i przsylają do mnie. Dlatego wiersz Iwonko paniom dedykowałam bo wcale nie muszą - a pośredniczą i poświęcają swój czas ☀️ Pozdrawiam ciepło

   Usuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.