Podsumowanie Starego Roku

Tak pięknie bywa w naszym lesie
Rok się kończy - czas go pięknie pożegnać i podsumować.
Dziś w sklepie słyszałam takie zdanie "niech on się już skończy, bo był straszny"
Nie zgadzam się z tym zdaniem. Tak na prawdę nie wiemy, czy następny nie będzie straszniejszy. Oby nie - oby był lepszy, ale myślę że nie możemy tak surowo oceniać Starego Roku. Myślę, że pomimo wszystko należy mu się wdzięczność. Bo przecież zawsze mogło być gorzej. Są takie wydarzenia, że wydaje nam się, że już gorzej być nie może - wierzcie mi - może...
Mój miniony rok - to zupełna nowość - pisanie dla dzieci i niezliczone z nimi spotkania. Rok temu nie miałam jeszcze bladego pojęcia, że tak moja droga życiowa się potoczy. Podoba mi się ten kierunek ( mimo ciągle bolącego gardła)
Radość i "wielka wygrana", wyrównana wielkim napięciem związanym z chorobą męża. Wszystko jednak dobrze się zakończyło i niechaj tak zastanie nas ten Nowy...
I znów rotacja ludzi wkoło, jedni odeszli po to by inni się odnaleźli po latach
( pozdrawiam Alinkę i Grzesia)
Jedne drzwi się zamknęły - inne się otworzyły i tak się to moi Kochani toczy.
Jestem bogatsza o doświadczenie, że moja druga połówka jest dla mnie absolutnie wszystkim ( wiedziałam to - ale teraz wiem  jeszcze bardziej) i o to, że prawdziwi Przyjaciele to ci, którzy śmieją się i płaczą razem ze mną. Oraz, że nigdy nie należy człowieka zbyt wcześnie skreślić i osądzać, bo może się okazać nieoszlifowanym diamentem. 

I jeszcze parę migawek z ostatnich spotkań, by wszystko usystematyzować i zrobić miejsce na NOWE, które już czeka za progiem

Sąsiedzka wizyta w Lędzińskiej szkoleOdwiedziłam także już po raz drugi Szkołę Podstawową w Goławcu


Przepięknie zorganizowane spotkanie W MBP Mysłowice 
 Filia nr 7Które zostało upamiętnione w gazecie :)


Szkoła Podstawowa nr 31 w Katowicach

Gminna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Świerczyńcu

 I Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaworznie
A potem już była angina...  :) Ale myślę, że w końcu nabędę odporności i z Nowym Rokiem - nowym krokiem ...
Osobne podziękowania dla "Współtwórczyni" - Madzi Opalki 
Dziękuję Madziu

6 komentarzy:

 1. Tak Gabrysiu jak Ty także nie będę narzekać na Stary Rok.Zawsze chcemy aby to co nadchodzi było lepsze ,ale czyż nie mamy cieszyć się z tego co było? Twoje "działania" aby świat wokół był piękniejszy widać na każdym kroku...Nie mogę o swoich powiedzieć tak ,ale szczerze cieszę się ,kibicuję Ci w tym co wyczyniasz.A nazbierała się już spora lista tych..."uczynków" dla ciała a może bardziej dla duszy....ważne ,że to działa....Życzę Ci abyś za rok o podobnej porze napisała i co ważniejsze czuła tak samo optymistycznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grażynko kochana, czytałam Twój wpis w poczekalni u lekarza i tak się wzruszyłam, że aż mi łzy pociekły. Tak pięknie to napisałaś, że słów mi brak. dziękuję za Twoją serdeczność, za obecność, za wspieranie i za to, że po prostu jesteś. A "wyczyniam" to fakt - sama sobie się dziwię :) Mam nadzieję, że za rok będzie Tobie i mnie tak samo albo i jeszcze lepiej

   Usuń
 2. Muszę Wam dziewczyny przyznać rację, pomimo chorowania w grudniu też uznaję ten rok za udany i jestem dumna, że w tych Gabrysi wyczynach mam swój mały udział.
  A że zawsze może być lepiej, to mam nadzieję, że spotkamy sie wreszcie we trójkę, z tobą Grażynko, bo skoro się odnalazłyśmy w sieci, to i w realu trzeba to przypieczętować.
  Nie złorzeczmy na kończący sie rok, oby następny nie był gorszy, więcej nie wymagam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie dwa Dobre Duszki się tutaj spotkały i sobie pogadały ;) Asiu wkład i to wcale nie mały udział w tych wyczynach masz a całkiem całkiem ogromny. Wielka chwała internetowi za to że Was obie poznałam. Hmmm i tak myślę myślę... ferie całkiem niedaleko a ja mieszkam jakby pośrodku Was. Może zrobimy jakiś zlot? Asi wiem, że zachęcać nie trzeba zbytnio, a Grażynka z Mietkiem też mieliby gdzie się ulokować. Co Wy na to?

   Usuń
 3. Życzę Pani Gabrysiu, aby Nowy Rok był dla Pani kolejnymi 365 dniami podczas, których realizujesz swoje marzenia, a uśmiech zawsze gości na twej twarzy:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za piękne życzenia i pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.