Pośpiech


Znów za szybko bije
i tak już niespokojne
Znowu dokądś się wyrywa
zawsze przodem
Ech to moje serce
nigdy nie zrozumie,
że 
nie należy się śpieszyć
Pośpiech nikomu nie 
jest potrzebny
Szczególnie sercu
W pewnym wieku
śpieszyć się 
nie wypada

22 komentarze:

 1. Gabrysiu,może będzie to trochę nie na miejscu,ale w głowie pojawia mi się natarczywe coś ,że ...."pośpiech jest potrzebny przy łapaniu pcheł"...znając Cię wiem ,że odbierzesz to tak jak należy...czyli z poczuciem humoru.Bo z drugiej strony ....pośpiech -sercu może zrobić "szkodę" ,a tego absolutnie Ci nie życzę. Więc czyżby nie chciało się Ciebie słuchać....i dalej pędzi...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Burza idzie - i moje serce chyba reaguje na nią równie panicznie jak Teodorek :) Z pchłami - powiedzenie genialne. Muszę zapamiętać Grażynko :))))))

   Usuń
 2. A ja Ci powiem, że w sferze uczuć, emocji, zachłanności na piękno słowa i świata zawsze się spieszę, żeby zdążyć poznać jak najwięcej. Ale serce coraz częściej potrzebuje spokoju i harmonii...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trafnie to ujęłaś Asiu. Niech serce sobie w swoim tempie , spokojnie i harmonijnie... bez żadnych takich :)

   Usuń
 3. Powiedziałabym, że "serce nie sługa", nie musi się słuchać i robi swoje. Chcielibyśmy, by było inaczej: rozsądnie, powoli, z umiarem, a tu - masz: znów coś je goni. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozdrawiam również :) Masz rację, serce rządzi się swoimi własnymi prawami. Czasem jednak trzeba podać mu coś na wyhamowanie, szczególnie w taki przed burzowy czas. Przynajmniej moje - tak ma...

   Usuń
 4. Moje serce zawsze przyspiesza na widok radosnych wnuków biegających po podwórku i cieszących się każdym kwiatkiem,robaczkiem i ptaszkiem.Pozdrawiam serdecznie i miłej niedzieli życzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę jak najwięcej takich " przyśpieszeń" :) - pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 5. mądre słowa i warte zapamiętania, być głodnym życia, uczuć, emocji, ale nie pędzić, nie tracić przez to zdrowia i tego, co może być sensem Naszego istnienia, zwolnić, spojrzeć, zakochać i zatracić w chwili, a nie gnać pozbawiając Nasze zmysły piękna...pozdrawiam wiosennie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie napisane - dziękuję. Pozdrawiam również wiosennie :)

   Usuń
 6. Wiersz bardzo mi się podoba, zwłaszcza druga połowa i zakańczenie, trochę mi Szymborską przypomina:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaczynam się bać :) Niedawno ktoś porównał mnie do Konopnickiej... teraz Szymborska ... czy ja udźwignę takie porównania? :) dziękuję i pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 7. Moje serce wciąż się spieszy... troszkę szkoda mi czasem, że przez pośpiech zbyt wiele tracę. Piękne słowa kochana Poetko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu ja już się za Tobą stęskniłam. Jak się domyślasz - tarczyca nie jest tu bez winy... szczegóły u Ciebie na blogu. Buziaki kochana Pisarko :)

   Usuń
 8. Nie śpieszyć się tylko zatrzymać..by potem nie żałować, że się nie obejrzało świata..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. „Tylko serce... czasem słuchać nie chce” ... Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 9. Czy ja znam kogoś, komu się nie śpieszy...? Sama się karcę za rozlazłość jakąś, która przeszkadza wszystko co zaplanowane na dzień zrealizować. Wszyscy dookoła nakręceni, wydaje mi się, że za bardzo. Właśnie serce wyrywa się do innego, nieśpiesznego życia, może kiedyś... :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi poinformować Gaju, że znasz ;) Mnie się nie śpieszy. Osiągnęłam taki etap w życiu, że wszystko ma swój czas i życzę Tobie z całego serca, byś kiedyś mogła też tak napisać.
   U mnie odwrotnie - to serce nie raz leci gdzieś przede mną, jakby chciało mnie poganiać. Ono jeszcze pamięta, że nie zawsze tak było...

   Usuń
 10. Takie przyspieszenia, kiedy serce rwie się do przodu - oj wskazane. Takie codzienne, kiedy rytm wyznacza pęd życiowy, hmm ...... mniej pożądane, ale czy tego chcemy czy nie - są po prostu obecne w naszym życiu.
  Ale dobrze jest przewartościować to i owo, i dojść do wniosku, że warto odpuścić, nie spieszyć się, nie pędzić na oślep, bo jak śpiewa Perfect - "wszystko ma swój czas".
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam dokładnie takie samo zdanie :) Nic na siłę... Nieraz to sercu tłumaczę, ale ono i tak czasami ma swoje zdanie na różne tematy :)

   Usuń
 11. O tak, pośpiech to choroba naszych czasów...Trzeba o tym pamiętać i zwolnić:))) Ostatnio tak robię, ale potem mam tyle zaległości;) I jak tu znaleźć rozwiązanie?;)))
  Pozdrawiam:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie Moniu - coś za coś. trzeba znaleźć jakiś złoty środek chyba :) Ale wiesz - zdrowie najważniejsze - nic jego kosztem

   Usuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.